Курси валют

28.09.2012

Валюта Куп. Прод. НБУ
Дол. США 8.120 8.150
Євро 10.400 10.600
Рос. руб. 0.254 0.264
Погода
, 00:00, 21 серпня 2008
°C
  • мм рт. ст.
  • -м/c
  • %

Новини

Канадці в Луцьку

00:00, 21 серпня 2008

У рамках фестивалю «Поліське літо з фольклором» у Народному домі «Просвіта» ввечері 20 серпня відбувся виступ канадських колективів «Явір» та «Канів».
Виступ відбувався в рамках вечора української культури. Разом із колективами з Канади своєю творчістю глядачі радували зразковий ансамбль народного танцю «Волиняночка» та фольклорний колектив із міста Прилуки «Горлиця». Впродовж вечора ансамблі показували танці різних регіонів України. По закінченню концерту всі глядачі вітали гостей стоячи та ще довго не відпускали їх зі сцени, нагороджуючи бурхливими оплесками.
За словами керівника колективу «Явір» Павла Олійника, вони приїжджають на Україну уже ввосьме, однак склад гурту постійно змінюється і багато хто з учасників вперше побував на землі їхніх предків. «Усі ми відчуваємо себе українцями, і кожна поїздка дозволяє нам знову зближуватися з Україною», – сказав пан Олійник.
Загалом колектив у рамках цієї поїздки побував у Коломиї, Львові, Хмельницькому та Луцьку. Завершити турне планує у Києві. Пан Олійник зазначив, що у Луцьку вони зустріли багато гостинних людей і познайомилися з волинськими колегами.
Як розповіла учасниця колективу Мар’яна Теслюк, життя в Канаді не дуже відрізняється від України. Там також є багато людей, які полюбляють українську творчість, однак не вистачає такої привітної публіки, як тут. На запитання, чи є серед них охочі повернутися в Україну, учасниця ансамблю «Явір» Христина Трут’як відповіла: таке бажання є в багатьох молодих українців, які живуть у Канаді.